Prieš rinkdamiesi laikrodį, atkreipkite dėmesį į tai, kad šiandien jie skirstomi į tris pagrindines grupes: vyriškus, moteriškus ir unisex (universalius). Vyriški laikrodžiai dažniausiai būna klasikinės formos, tiek šviesių, tiek tamsių spalvų, moteriški išsiskiria spalvų ir formų įvairove, o unisex laikrodžiai tinka abiejų lyčių atstovams.

Nors šiandien ribos to, kas tinka užsidėti kasdien ir to, kas labiau tinka pavyzdžiui, vakarui ar specialiai progai, labai blankios, reikėtų susipažinti su pagrindine takoskyra, sudarančią klasikos kanoną. Tai žinodami įsigysime laikrodį, pritaikytą tam tikrai situacijai arba sąmoningai pasirinksime didesnį universalumą. Priklausomai nuo stiliaus, dizaino ir pritaikymo prie aprangos bei progos laikrodžiai skirstomi į 4 tipus:

„Kostiuminis“ („vizitinis“) laikrodis
„Kostiuminis“ („vizitinis“) laikrodis kaip geras švarkas turėtų pasižymėti paprastu, klasikiniu, tačiau elegantišku stiliumi. Išraiškingas ciferblatas, elegantiškas dirželis, gera kokybė ir kruopšti gamyba. Toks laikrodis tinka prie prašmatnių oficialių drabužių, taip pat jis tiktų kasdien elegantišką aprangą renkantiems žmonės. Netinka prie laisvos kasdienės aprangos.

Bižuterinis laikrodis
Jame turtinga forma yra svarbiau nei funkcionalumas. Dažniau renkasi moterys, tačiau rinkoje yra ekstravagantiškų modelių ir vyrams. Toks laikrodis gali būti puoštas perlais, kristalais, auksu, taip pat neretai graviruotas. Tokį galime nešioti tiek dieną, tiek vakare.

Sportinis laikrodis
Sportinis laikrodis skirtas tiek sportuojantiems, tiek žmonėms, teikiantiems pirmenybę laisvesniam kasdienių drabužių stiliui. Sportiniai laikrodžiai pasižymi vienu dideliu privalumu – jie yra atsparūs smūgiams, drėgmei ir kritimams. Dominuojanti medžiaga tokiuose aksesuaruose yra sintetika, guma ir plastmasė. Sportiniai laikrodžiai visiškai nedera prie elegantiškų drabužių.

Kasdienis laikrodis (casual stiliaus)
Kasdienis laikrodis (casual stiliaus yra išbalansuotas visų laikrodžių tipų junginys. Puikiai atrodo tiek su elegantišku megztiniu, tiek su laisvais marškinėliais. Kasdienis laikrodis visų pirma turėtų būti patogus, patvarus ir atsparus smūgiams.

Laikrodžio mechanizmas
Nuspręskite, kokio laikrodžio ieškote: mechaninio ar kvarcinio. Pirmųjų mechanizmas varomas prisukamos spyruoklės energija. Kai spyruoklė visiškai atsisuka, laikrodis sustoja. Jį kone kasdien būtina prisukti, taip pat svarbu saugoti nuo drėgmės, dulkių. Kvarcinių laikrodžių nereikia prisukti, o jų galima paklaida per mėnesį yra mažesnė negu mechaninių per parą. Kvarcinio laikrodžio energijos šaltinis – baterija, tokie laikrodžiai gali turėti ir ciferblatus su rodyklėmis, ir elektroninį ekraną, priešingai negu mechaniniai, turintys tik ciferblatus. Kvarcinis laikrodis, turintis elektroninį ekraną, vadinamas elektroniniu laikrodžiu, jo ekrane laikas rodomas besikeičiančių valandų, minučių ir sekundžių skaičių pavidalu. Šiandien ypač populiarūs LED laikrodžiai, pastarųjų veikimą lemia šviesą skleidžiantys diodai, sunaudojantys 50-70 % mažiau energijos, todėl laikrodžio baterija, o kartu ir pats laikrodis veikia ilgiau.

Išsirinkę laikrodžio mechanizmo tipą, atidžiai pasirinkite jo korpuso formą ir medžiagas. Atsižvelgdami į pageidaujamą laikrodžio kainą, tarnavimo laiką ir kokybę, galite rinktis plastikinį, nerūdijančio plieno ar titano lydinio korpusą. Atkreipkite dėmesį į laikrodžio dangą – venkite nikeliu dengtų laikrodžių, nes į odą patekusios nusitrinančios tokių laikrodžių dalelės gali sukelti alergiją. Ciferblato apsauga gali būti pagaminta iš plastiko (organinio stiklo), krištolo, mineralinio stiklo, dirbtinio safyro. Pastarasis laikomas kokybiškiausia laikrodžių apsaugos priemone, ypač atsparia braižymams, mažiausiai atsparus – plastikas.

Laikrodžio stikliukas
Laikrodžio stikliukas yra labai svarbus elementas, apsaugantis nuo dulkių į laikrodžio mechanizmą patekimo. Laikrodžio stikliukas taip pat apsaugo ciferblatą nuo nedidelių mechaninių pažeidimų. Per stikliuką žiūrime į ciferblatą. Siekiant aiškesnio vaizdo (dažniausiai sportiniuose laikrodžiuose) naudojama matinė danga (anti-reflective).

3 pagrindiniai stikliukų tipai:
Plastikinis stikliukas, išskyrus tam tikras išimtis, dažniausiai naudojamas nebrangiuose laikrodžiuose, mat tai yra pigiausia medžiaga. Gana neblogai atlaiko smūgius. Jį lengva pagaminti praktiškai bet kokios formos bet kokiems laikrodžiams. Plastikinis stiklas pasižymi pluoštine struktūra, kurią sunku sudaužyti, todėl dažnai naudojamas sportiniuose laikrodžiuose.
Mineralinis stiklas (dirbtinis kristalas arba silikatinis stiklas). Palyginus nebrangus, tačiau daug tvirtesnis nei plastikas, stiklas. Mažiau atsparus įbrėžimams, tačiau tvirtesnis. Mineralinio stiklo privalumas tas, kad jis lyginant su safyriniu stiklu, atlaiko didesnes apkrovas. Mineralinis stiklas laikrodžių pramonėje naudojamas plačiai (90%), todėl neretai yra vadinamas „įprastu“. Šį stiklą, nepasaint jo stiprumo, lengva sudaužyti, tačiau jo keitimas nekainuoja daug.
Safyrinis stiklas (sintetinis ar dirbtinis safyras) – viena kiečiausių ir brangiausių medžiagų pasaulyje. Pagal Moso skalę (naudojama įvairių medžiagų kietumui matuoti) turi 9 balus (deimantai turi didžiausią galimą kietumą, t.y. 10 balų). Safyras – kieta ir skaidri medžiaga, susiformavusi esant dideliam slėgiui ir temperatūrai iš kristalinio aliuminio oksido. Todėl safyras turi tokį išskirtinį bruožą kaip kietumas ir skaidrumas. Jūsų laikrodis gali būti subraižytas, o stikliukas dar visiškai kaip naujas. Vizualiai safyrinio stiklo atskirti neįmanoma (safyrinis ir mineralinis stiklas praktiškai atrodo identiškai).
Laikrodžio dirželis
Nusprendę, kokį laikrodžio mechanizmą ir korpusą rinksitės, dėmesį atkreipkite į dirželį. Gamintojai siūlo apyrankes iš silikono, plastiko, odos, įvairių metalų. Laikrodžių meistrai greitai ir kokybiškai patrumpins arba pailgins Jūsų išsirinkto laikrodžio dirželį, todėl rinkdamiesi laikrodį internetu neturėtumėte nerimauti dėl apyrankės ilgio. Daugiau problemų gali kilti su plastikiniais dirželiais, kurie yra priderinti prie korpuso spalvos ir formos. Metalinės apyrankės trumpinamos kiekvienoje laikrodžių remonto dirbtuvėje.

Natūralios odos (audinio) apyrankės – pačios populiariausias, dažniausiai komplektuojamos su klasikiniais laikrodžiais. Tokia apyrankė – patogi, šilta, maloni odai, tačiau greičiau susidėvi, tepasi, neatspari drėgmei. Metalinės apyrankės – ilgaamžiskesnės, tvirtesnės, atsparios drėgmei. Tačiau laikrodis su tokia apyranke tampa sunkesnis, šaltas. Dažniausiai metalinės apyrankės gaminamos iš nerūdijančio plieno (kartais nerūdijantis plienas yra dengiamas auksu). Brangesniuose laikrodžių modeliuose naudojamos ir titaninės apyrankės, kurios pasižymi ypatingu lengvumu, tvirtumu. Kaučiukinė (silikoninė/guminė) apyrankė – tai techno amžiaus kūrinys, suteikiantis laikrodžiui žavesio. Tokia apyrankė yra lengva, tvirta, ilgai nešiojasi, bei atspari drėgmei. Dažniausiai komplektuojamos su sportiniais laikrodžiais. Puikiai tinka aktyviam gyvenimo būdui. Keramikinės apyrankės – atsparios įbrėžimams, lengvos ir ilgaamžės. Keramikinės apyrankės suteikia laikrodžiui prabangos bei pasižymi ypač maža sukeliamų alergijų rizika. Tiesa, jos neatsparios stipriems smūgiams.