Išmanusis laikrodis, tai tarsi mažoji išmaniojo telefono versija nešiojama ant riešo. Išmanusis laikrodis gali pasiūlyti panašias funkcijas kaip ir išmanusis telefonas, taip pat yra sujungtas su vartotojo turimu išmaniuoju telefonu. Naudojamas dėl patogumo išmanusis laikrodis, praneša apie pranešimus, kuriuos gavote į mobilųjį telefoną. Taigi nebūtina išsitraukti mobilųjį telefoną norint sužinoti iš ko gavote žinutę ar kas jums skambino. Išmaniojo laikrodžio ekrane pamatysite trumpą pranešimą ir per sekundę galėsite apsispręsti ar norite atsakyti į skambutį ar ne, ar tai gali palaukti.

Didžioji dauguma išmaniųjų laikrodžių yra sukurti kaip išmaniojo telefono porininkai, kurie, jų neprijungus bevieliu ryšiu prie išmaniųjų telefonų, paprasčiausiai neveiktų. Bet tai pat jau sukurtų išmaniųjų laikrodžių, kuriems visai nereikalingas išmanusis telefonas, jie atlieka visas išmaniojo telefono funkcijas.

Yra daugybė programėlių skirtų išmaniajam laikrodžiui. Pavyzdžiui išmanusis laikrodis ypač aktualus žmonėms, kurie daug sportuoja ir nori stebėti savo pulsą, arba nubėgtą atstumą. Išmanusis telefonas gali parodyti koks yra jūsų kraujo spaudimas, kokį atstumą nubėgote, pranešti ar esate arti savo tikslo ir daugelis kitų funkcijų.

Išmanieji laikrodžiai kaip ir telefonai yra priklausomi nuo operacinės sistemos.

Galima įsigyti išmaniųjų laikrodžių, kurie yra sinchronizuoti su Samsung, LG, Sony ir kitais išmaniaisiais telefonais. Tačiau Apple firmos siūlomas išmanusis laikrodis veiks tiktai kartu su iPhone. Prieš įsigyjant išmanųjį laikrodį svarbu įsitikinti ar jį bus galima integruoti su Jūsų jau turimu išmaniuoju telefonu.

 

Išmanieji laikrodžiai su spalvotu ekranu arba e-rašalo technologija

Išmaniojo laikrodžio e-rašalo technologijos ir spalvoto, skystųjų kristalų ekrano pagrindinis skirtumas yra išmaniojo laikrodžio baterijos naudojimo laikas. E-rašalo technologijos pagrindu sukurtas ekranas yra naspalvotas ir todėl naudoja daug mažiau energijos, negu spalvotas ekranas. Tai leidžia išmaniuoju laikrodžiu naudotis keletą dienų neįkraunant baterijos. Dar vienas skirtumas tas, kad e- rašalo pagrindu sukurtas ekranas neatspindi šviesos. Tai tampa privalumu norint peržiūrėti išmaniojo laikrodžio pateiktą informaciją ekrano lauke.

Tačiau nespalvotas ekranas turi ir tam tikrų trūkumų.  Dėl ribotos spalvų gamos negalima peržiūrėti spalvotų nuotraukų ar kito spalvoto turinio.  Nuolatinis technologijų tobulinimas ir netolimoje ateityje spalvoto ekrano išmaniojo laikrodžio baterijos tarnavimo laikas prilygs nespalvoto ekrano išmaniojo laikrodžio baterijos tarnavimo laikui.

 

Vartotojo sąsaja, išmanusis laikrodis su mygtukais ar liečiamuoju ekranu?

Renkantis išmanųjį laikrodį jutiklinis ekranas atrodytų būtų puikus pasirinkimas, patogi, lengva navigacija, taip pat jau esame pripratę prie jutiklinių ekranų, nes juos visi turime savo išmaniuosiuose telefonuose.

Išmanieji laikrodžiai su mygtukais, yra pigesni ir labiau panašūs į tradicinius laikrodžius. Kartais gali būti sudėtinga naudotis aplikacijomis savo išmaniajame laikrodyje, nes ekranas yra gana mažas ir ne toks patogus. Kartais reikia daug kartų pirštais liesti ekraną kol pasieksite norimą išmaniojo laikrodžio aplikaciją ar funkciją. Kai kurie išmanieji laikrodžiai turi jutiklinį ekraną ir laikrodžio karūnėlę dešinėje pusėje, kurios dėka galima patogiai paslinkti puslapį ar programą (pvz. „Apple Watch“).

Su laiku jutikliniai ekranai išmaniuosiuose laikrodžiuose vis labiau populiarės, bet jeigu ieškote paprastumo ir panašumo į paprastą laikrodį, išmaniojo laikrodžio dizainas su mygtukais puikiai atitiks jūsų poreikius.

 

Išmaniojo laikrodžio dizainas ir personalizacija

Geresni išmanieji laikrodžiai siūlo galimybę pasirinkti laikrodžio dirželius. Tai svarbu jeigu norite personalizuoti savo laikrodį, kad jis atrodytų išskirtinai.

Peeble išmanusi laikrodis parduodamas kartu su dviem skirtingais dirželiais, vienas yra iš odos, o kitas iš pagamintas iš plieno. Sony SmartWatch 3 yra parduodamas kartu su sportui pritaikytu išmaniojo laikrodžio dirželiu, arba dirželiu pagamintu iš plieno. Apple išmanusis laikrodis parduodamas su daugiausiai dizaino pasirinkimų. „Apple Watch“ parduodamas trijų skirtingų korpuso spalvų – sidabrinės, auksinės ir baltos – taip pat su trimis skirtingomis įvairių rūšių apyrankėmis: minkštos dygsniuotos odos, lanksčios odos apyrankės su sagtimi ir nerūdijančio plieno dirželiu.

 

Pranešimai ir įspėjamieji signalai

Kiekvienas kokybiškas išmanusis laikrodis praneš jums apie įeinančius skambučius, sms, elektroninio pašto žinutes, taip pat pranešimus iš Jūsų socialinių tinklų, tokių kaip Facebook ar Twitter. Išmanusis laikrodis praneš apie šias žinutes vibruodamas ant jūsų riešo, tai padės jums greitai ir slaptai patikrinti ar tai yra kažkas svarbaus, ar verta atsakyti dabar, ar tai gali dar palaukti.

Bet jeigu Jūs esate aktyvus socialiniuose tinkluose, nenorėtumėt gauti pranešimų nuolat, galima atsirinkti kuriuos pranešimus gauti, kurių ne, vienas iš tokių išmaniojo laikrodžio modelių yra Samsung Gear.

 

Išmaniųjų laikrodžių programėlės

Nors išmanieji laikrodžiai atsirado nesenai, kai kurie išmaniųjų laikrodžių modeliai jau gali pasiūlyti šimtus mobiliųjų programėlių.

Apple išmanusis laikrodis gali pasiūlyti daugiausiai išmaniųjų programėlių, daugiau nei 3500. Galima pasirinkti, tokias programėles kaip instagram, uber, Shazam, CNN ir daugelį kitų.

Peeble išmanusis laikrodis turi daugiau nei 4200 išmaniųjų programėlių. Tokios kaip Paypal, ESPN, programėlės orams it kt.

Android wear išmanusis laikrodis turi tik 213 programėlių. Bet šios programos turi unikalių funkcijų. Pavyzdžiui programėlė eat24 leidžia užsisakyti maisto į namus, atliekant užsakymą išmaniojo laikrodžio pagalba. Programėlė WhatsApp leidžia atsakyti balsu į gaunamas žinutes.

 

Specialios funkcijos: Sporto, Balso ir Daugiau

Mobiliosios programėlės susietos su sportine veiklai vis labiau populiarėja. Išmaniųjų laikrodžių kūrėjai pradeda integruoti į išmanujį laikrodį funkcijas, kurios stebi jūsų veiklą. Jos gali stebėti Jūsų pulsą treniruotės metu, praneša apie padarytą progresą arba bėgiojant praneša kiek kilometrų nubėgote pasinaudojant integruota vietos nustatymo („GPS“) funkcija.

Geriausia ir tiksliausia kraujo spaudimo stebėjimo funkciją yra integruota ir į Apple išmanųjį laikrodį.

Microsoft išmanusis laikrodis taip pat turi integruotą kraujo spaudimo stebėjimo funkciją ir gali pranešti jūsų buvimo vietą.

Išmanusis laikrodis dar gali pasiūlyti skambinimo galimybę. Samsung Gear 2 and Gear Neo turi šias funkcijas. Atsiranda galimybė balsu vykdyti įvairias komandas, panašiai kaip siri iphone telefone. Taip pat yra išmaniųjų laikrodžių, kurie gali veikti nepriklausomai nuo išmaniųjų telefonų. Atsiranda galimybė  įsidėti sim kortelę į turimą išmanųjį laikrodį. Toks išmanusis laikrodis yra Gear S.

 

Išmaniųjų laikrodžių baterijos naudojimo laikas ir įkrovimo būdai

Išmanieji laikrodžiai su e-rašalo ekranais gali veikti kelias dienas be pakrovimo. Išmanieji laikrodžiai su spalvotais jutikliniais ekranais be pakrovimo gali veikti vieną arba dvi dienas. Perkant išmanųjį laikrodį svarbu atsižvelgti, kaip dažnai galėsite jį pakrauti. Kuo daugiau funkcijų, tuo trumpesnis baterijos tarnavimo laikas. Išmanieji laikrodžiai su balso komandų funkcijomis gali tarnauti net mažiau nei dieną. Apple išmanusis laikrodis dažnai juo naudojantis, be pakrovimo veiks iki 18 valandų.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į išmaniojo laikrodžio pakrovimo būdus. Vieni patogiausių pakrovimo būdų yra naudojantis mikro usb. Tampa daug lengviau rasti tokį pat pakrovėjo laidą, kai pamiršai pasiimti savo įkroviklį. Kai kurie išmanūs laikrodžiai turi ir normalaus dydžio usb laidą, kurį gali tiesiog prijungti prie bet kurio kompiuterio. Vienas iš tokių išmaniųjų laikrodžių yra: Alcatel OneTouch išmanusis laikrodis. Apple laikrodis naudoja magnetinį įkroviklį su ilgu laidu, kurį yra labai lengva prijungti.

 

Išmaniųjų laikrodžių kainos

Išmaniųjų laikrodžių kainos varijuoja. Tarp pradinės ir maksimalios kainos galima rasti išmaniųjų laikrodžių, kurių kaina susideda iš papildomų funkcijų ir uniklaus, patogaus dizaino. Pavyzdžiui „Pebble Steel“ laikrodis gali kainuoti apie apie 182€. Šis  laikrodis neturi spalvoto ekrano, bet jo struktūra elegantiško dizaino, sukonstruotas iš atsparaus plieno. Kai tuo tarpu  „Samsung Gear Live“, kuris kainuoja apie 182, išmanusis laikrodis turi spalvotą ekraną, bet gana prastą dizainą, lyginant su kitais kitais išmaniaisiais laikrodžiais, tokiais kaip „Apple Watch“.

„Alcatel OneTouch“ išmanusis laikrodis turi spalvotą ekraną, sinchronizuotą su android ir Apple telefonais, kainuoja apie 136, bet siūlo mažą išmaniųjų programėlių pasirinkimą.

„Apple Watch“ gana brangus, kainuoja apie 319, bet šiame laikrodyje įmontuoti gana tikslūs fizinio aktyvumo sensoriai. Išmanusis laikrodis pagamintas iš aliuminio lydinio, ekranas ypatingai apsaugotas itin tiksliai išpjautu ir poliruotu safiro kristalo stiklu. Taip pat šis išmanusis laikrodis labai lengvas. Laikrodžio apyrankė pagaminta iš aukštos kokybės sintetinės gumos, labai tvirta ir maloni odai. Taigi už tokią kainą gaunate tikrai nemažai.

Renkantis išmanųjį lakrodį svarbu nuspręsti kokios funkcijos Jums yra ir bus reikalingos, kurios nelabai, kiek ilgai planuojate išmanųjį laikrodį naudoti be įkrovimo? Ar svarbu dizainas, patogumas? Įvertinus visus šiuos aspektus bus galima priimti optimalų sprendimą atitinkantį Jūsų poreikius ir biudžetą.